Puchýře se dají léčit, a to dokonce velmi rychle. Přečtěte si jak!

CO JE TO PUCHÝŘ?

Puchýře se obvykle tvoří po opakovaném tření kůže proti tvrdé ploše (obuv, nástroje, rukojeť tenisové rakety apod.). Nejprve dojde k podráždění, potom se oddělí škára od pokožky a vzniklý váček se naplní tekutinou (lymfou). Jedná se o obranný mechanizmus, kterým kůže chrání spodní tkáně. S hojením puchýřů nejsou ve většině případů problémy. Správně zvolená náplast však může hojení dokonce ještě urychlit.

 

JAK POSTUPOVAT?

Není-li puchýř prasklý, nepropichujte ho. Omyjte ho a osušte, poté aplikujte hydrokoloidní náplast, která jej ochrání před vnějšími vlivy a zabrání druhotné infekci. Pod hydrokoloidní náplastí puchýř sám praskne; náplast pak v kontaktu s exsudátem z puchýře vytvoří viditelný bílý gel. Tento gel chrání ránu jako druhá kůže, brání přilepení náplasti k ráně a vytváří optimální podmínky urychlující proces hojení.

Je-li již puchýř prasklý, omyjte ho vodou a mýdlem a dezinfikujte vhodným přípravkem,
poté na něj aplikujte hydrokoloidní náplast. Jakmile se náplast dostane do kontaktu s výpotkem (exsudátem) z puchýře, absorbuje jej a vytvoří gel, který podporuje hojení.

 

JAK SE PUCHÝŘŮM VYHNOUT?

Abyste se vzniku puchýřů vyhnuli, doporučujeme nosit obuv odpovídající velikosti nohy.

 

JAK PUCHÝŘE LÉČIT?

Laboratoře URGO nabízejí několik variant produktů pro účinnou léčbu puchýřů: URGO Blisters, URGO Hojení puchýřů – Diskrétní (náplasti speciálně navržené pro ženy) a URGO Hojení puchýřů – Na paty (náplasti speciálně navržené pro sportovní aktivity).

Sdílet