Bradavic se lze zbavit rychle a snadno, jen je třeba vědět, jak na to!

CO JE TO BRADAVICE? 

Bradavice jsou malé neškodné kožní výrůstky, které se nejčastěji objevují na rukou a nohou. Jsou způsobeny virovým napadením povrchové vrstvy kůže (epiderm) lidským papilomavirem (HPV), který je v prostředí běžný a je velmi infekční. Dochází tak ke ztluštění pokožky a jejímu ztvrdnutí.

Projevují se v různých formách, nejčastěji se objevují na rukou a nohou. Na rukou a kolenou se vyskytují nejčastěji bradavice, kterým se říká vulgární neboli pravé. Obvykle mívají drsný povrch, bývají tvrdé a vzhledem připomínají květák. Na ploskách chodidel (základně paty a na spodní straně prstů) se mohou tvořit bradavice nazývané plantární. Mají tvrdé a drsné okraje a uprostřed černé tečky. Obvykle jsou bolestivější, protože jsou vystaveny tlaku při chůzi.

Bradavice mohou být nejen nepříjemné, ale také bolestivé. Jsou nevzhledné a objevují se opakovaně, proto se doporučuje je rychle a účinně ošetřit.

 

JAK BRADAVICÍM PŘEDCHÁZET? 

Abyste vzniku bradavic předešli, doporučujeme:

  • nechodit na rizikových místech naboso (bazény, sauny, sprchy, tělocvičny)
  • nepůjčovat nikomu ručník
  • dobře osušovat prostor mezi prsty u nohou
  • poté, co jste sáhli na bradavici nebo ji ošetřili, si pečlivě umýt ruce
  • nepoužívat znovu pilník nebo pemzový kámen, kterým jste třeli bradavici

 

JAK BRADAVICI OŠETŘIT? 

Za nejúčinnější se obvykle považuje léčba mrazem (kryoterapie). K odstranění bradavic doporučujeme použít výrobek URGO Bradavice.

Sdílet