I těch nejodolnějších bradavic se lze navždy zbavit. Poradíme, jak na ně!

Bradavice se mohou vyskytnout prakticky kdekoliv na těle a rozhodně nedělají žádnou parádu. Kromě toho, že způsobují vady na kráse, dokážou být i pěkně bolestivé. A to především na chodidlech, kde o nich víte prakticky na každém kroku. Jsou však způsoby, jak se zbavit i těch nejodolnějších. Víte, které to jsou? 

Bradavice jsou výsledkem virové infekce způsobené virem HPV, který má za následek nadměrný růst rohových buněk a zmnožení kožního vaziva. Do těla se dostává drobným poraněním kůže a napadnout může každého bez rozdílu věku i pohlaví, aniž bychom cokoli tušili. Vir si libuje ve vlhkém prostředí, proto se dost často stává, že si tento nemilý dárek v podobě bolestivých bradavic přinášíme z veřejných bazénů, sprch, koupališť nebo fitka. Bradavice se nejčastěji objevují na rukou, obličeji a ploskách nohou, kde bývají nejbolestivější, protože se vahou těla zatlačují dovnitř. 

Co najdeme proti bradavicím v kuchyni 

I přesto, že je možné že některé bradavice zmizí samy od sebe, určitě na to nespoléhejte. Zkusit se jich zbavit můžete i svépomocí, rozhodnete-li se ale pro léčbu bradavic domácími prostředky, pamatujte na to, že půjde o dlouhý boj, který vyžaduje vytrvalost. 

Jednou z nejčastějších babských rad, kterou zajisté uslyšíte, je použít česnek. Přestože jeho charakteristický zápach není zrovna příjemný, stále více se česnek využívá v přírodním lékařství. A jak na to? Z očištěného stroužku česneku odkrojte silnější plátek a asi na 5 minut ho přiložte na bradavici. Zpočátku se vám může zdát, že se nic neděje a pouze to pálí, nakonec ale bradavice přibližně třetí den sama odpadne. Dalším účinným prostředkem v boji proti všelijakým kožním prostředkům je banán. Použitím banánové slupky zlepšíte stav své pokožky a ještě se zbavíte bradavic. Uřízněte malý kousek banánové slupky a přiložte ho na bradavici vnější stranou nahoru. Slupku připevněte náplastí a nechte působit přes noc. Každých 12 až 24 hodin vyměňte slupku za novou a opakujte tak dlouho, dokud se bradavice nezbavíte.

Zbavte se jich navždy 

Máte obavy, jak na tyto léčebné kúry bude reagovat vaše pokožka nebo zkrátka jen pochybujete o jejich účincích? Pokud chcete mít opravdu jistotu, že se bradavice zbavíte natrvalo, sáhněte po přípravku URGO Bradavice Kryoterapie*. Ten bradavici ošetří metodou zmrazení až k jejím samotným kořenům. Ochranný aplikátor bradavici navíc dokonale obklopí a zabrání tak riziku popálení okolní kůže. 

Tip: Může se stát, že bradavice stále odolává nebo se znovu objeví i po tom, co jste ji zmrazili. Řešení nabízí URGO Pero na odolné bradavice* s obsahem velmi silné kyseliny, která spolehlivě odstraní i ty nejodolnější držáky. Dojde tak k odstranění viru a výsledky uvidíte už od prvního týdne. Oba přípravky jsou vhodné i pro děti od 4 let. 

*Zdravotnický prostředek 

Sdílet
Jako jiné moderní weby i ten náš používá soubory cookies pro zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Setrváním na tomto webu a jeho dalším používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Více informací